עמוד הבית
פרופיל משרד
דוגמאות לחוזי עבודה
ימי עיון והשתלמויות
דיני עבודה-המדריך המלא
קישורים
ייעוץ
פורסם בעיתונות
העסקת עובד במשק בית
טפסים דיני עבודה
ספר חוזים והסכמים
צור קשר
חיפוש
קטגוריות
רישום לעדכונים
קוד אבטחה
קראתי את תקנון האתר ואני מסכים לאמור בו.
כניסת משתמשים
שם משתמש:
סיסמה:
משתמש חדש ?
שכחת סיסמה ?
» משרד התמ"ת
» היתר לפיטורי עובד במילואים - ועדות תעסוקה
» בתי הדין לעבודה
» המוסד לביטוח לאומי
» רשות המיסים
» שירות התעסוקה
קטגוריה ראשית » פיטורים והתפטרות » הזכות לפיצויי פיטורים פריטים: 12
התפטרות לרגל העתקת מקום מגורים
המאמר סוקר אימתי התפטרות עובד בעקבות העתקת מקום מגורים דינה כפיטורים לענין הזכות לפיצויי פיטורים, בהתאם לתנאים שנקבעו בחוק פיצויי פיטורים ובתקנות פיצויי פיטורים (חישוב הפיצויים והתפטרות שרואים אותה כפיטורים).

מקרים בהם רואים התפטרות כפיטורים וקמה לעובד הזכאות לפיצויי פיטורים
יואב עובד כאיש תמיכה טכנית בחברת תוכנה מזה 3 שנים. יואב החליט לעזוב את מקום עבודתו ולפתוח עסק עצמאי. האם זכאי יואב במקרה זה לפיצויי פיטורים?

פיטורים לפני תום שנת עבודה בשיטת "הדלת המסתובבת" מחייבים בתשלום פיצויי פיטורים
בית הדין הארצי לעבודה קבע, כי יש מקום לפסוק פיצויי פיטורים לעובד המפוטר לאחר תקופת העסקה הקצרה מ-11 חודשים, אם מתברר כי המעביד מעסיק עובדים לפרק זמן קרוב לשנה ומסיים את העסקתם רק על מנת להימנע מתשלום זכויות המגיעות לעובדים לאחר שנת עבודה מלאה, ומקבל עובדים חדשים במקומם. להלן עיקרי פסק הדין.

עובד זר אשר גורש בשל שהייה בלתי חוקית בישראל זכאי לפיצויי פיטורים
בית הדין האזורי לעבודה קבע, כי עובד זר אשר גורש מהארץ על ידי רשויות ההגירה, בשל שהייה בלתי חוקית בארץ, זכאי לפיצויי פיטורים. להלן עיקרי פסק הדין.

עובדת שפוטרה מסיבה מוצהרת ששימשה מסווה לסיבה אחרת, זכאית לפיצוי בגין פיטורים שלא כדין
בית הדין הארצי לעבודה פסק פיצוי בגין פיטורים שלא כדין, לעובדת אשר פוטרה מסיבה מוצהרת ששימשה מסווה לסיבה אחרת. להלן עיקרי פסק הדין.  

זכויותיו של עובד שטרם השלים שנת עבודה
תמי פוטרה מעבודתה כמזכירה לאחר 10 חודשי עבודה. תמי מעונינת לדעת מה הזכויות שעומדות לזכותה בהתחשב בכך שטרם השלימה שנת עבודה?

זכאותו של מתמחה לפיצויי פיטורים
ענבל מסיימת בימים אלו את תקופת ההתמחות שלה בעריכת דין. לטענתה, יש לראות בתום ההתמחות כסיום חוזה לתקופה קצובה ועל כן קמה לה הזכאות לפיצויי פיטורים. האם צודקת ענבל בטענתה?

עובד המועסק דרך חברת כוח אדם שממשיך לעבוד באותו מקום עבודה אינו זכאי לפיצויי פיטורים עקב חילופי מעבידים
אריקה עבדה במינהל מקרקעי ישראל (להלן - המינהל), בתפקיד מוקדנית שירות טלפוני. היא הועסקה במינהל דרך חברת תנופה שירותי כ"א בתקופה שבין 3.8.98 לבין 1.7.01. ביום 1.7.01 התחלפה חברת כ"א באמצעותה הועסקה אריקה במינהל לחברת O.R.S. בפועל, המשיכה אריקה לעבוד במינהל ברציפות, ולא חלה הפסקה בין עבודתה באמצעות חברת תנופה לבין עבודתה באמצעות חברת O.R.S. האם זכאית אריקה לקבל פיצויי פיטורים מחברת תנופה עקב חילופי המעבידים?

התנאים להחזר כספים עודפים שהצטברו בקופה מרכזית לפיצויים למעביד
בתביעה שהגישה חברת תפזול תעשיות כימיות נגד הקופה המרכזית לפיצויים, קבע בית הדין הארצי לעבודה את התנאים להחזר כספים עודפים שהצטברו בקופה מרכזית לפיצויים, למעביד.

זכאות לפיצויי פיטורים מותנית בניתוק יחסי עובד ומעביד
בעקבות צמצום בהיקף פעילות של מרפאת שיניים פרטית, החליט רופא השיניים להקטין את היקף המשרה של הסייעת שלו - מהיקף של 43 שעות בשבוע להיקף של 25 שעות בשבוע. האם זכאית הסייעת לפיצויי פיטורים בגין חלק המשרה שצומצם? האם רופא השיניים יכול לפטרה ולשלם לה פיצויים מלאים, ולאחר מכן לחדש עימה את יחסי העבודה? באם ימשיכו יחסי העבודה ללא תשלום כלשהו של פיצויים, כיצד יחושבו הפיצויים בעתיד לכשתפוטר אותה עובדת?

כוונה להביא לפיטורים ולהשיג פיצויי פיטורים כמניע להפרות משמעת
דניאלה המועסקת מזה כ-4 שנים כמנהלת מחלקת שרות לקוחות בחברת ייעוץ, החליטה להסב את תחום עיסוקה ולצאת ללימודים. מעסיקה לא מעוניין לפטרה, ודניאלה החליטה לנקוט בצעדים שיגרמו לו לפטר אותה (כך שתהיה זכאית לפיצויי פיטורים), כמו - איחורים, העדרויות רבות, הפרות משמעת מקומיות, וכיוצ"ב אקטים. מעסיקה של דניאלה אינו יודע כיצד להתמודד עם התנהגותה של דניאלה, אך אינו מעוניין לפטרה תוך תשלום פיצויי פיטורים. מה יוכל לעשות?

הזכות לפיצויים בסיום חוזה לתקופה קצובה
בר התקבל לעבודה בחברת הייטק. עם תחילת עבודתו חתם על חוזה עבודה, שתוקפו לשנה מיום תחילת העבודה. בחלוף 10 חודשים, הוצעה לבר עבודה אחרת, עם תום תקופת עבודתו הנוכחית. בר מעוניין לקבל את ההצעה החדשה. מנגד, פנה אליו מעבידו והציע לו לחתום על חוזה עבודה חדש ולהמשיך בעבודה הנוכחית. במידה ובר יעזוב בסוף השנה עם תום תקופת החוזה את עבודתו, האם יהיה זכאי לפיצויי פיטורים?

קטגוריה ראשית » פיטורים והתפטרות » הזכות לפיצויי פיטורים פריטים: 12
כל הזכויות שמורות להילה פורת, עו"ד
טל: 072-2570600
סימפלי סמארט בניית אתרים
עמוד הבית מאמרים צור קשר