עמוד הבית
פרופיל משרד
דוגמאות לחוזי עבודה
ימי עיון והשתלמויות
דיני עבודה-המדריך המלא
קישורים
ייעוץ
פורסם בעיתונות
העסקת עובד במשק בית
טפסים דיני עבודה
ספר חוזים והסכמים
צור קשר
חיפוש
קטגוריות
רישום לעדכונים
קוד אבטחה
קראתי את תקנון האתר ואני מסכים לאמור בו.
כניסת משתמשים
שם משתמש:
סיסמה:
משתמש חדש ?
שכחת סיסמה ?
» משרד התמ"ת
» היתר לפיטורי עובד במילואים - ועדות תעסוקה
» בתי הדין לעבודה
» המוסד לביטוח לאומי
» רשות המיסים
» שירות התעסוקה
קטגוריה ראשית » הודעה מוקדמת פריטים: 9
לפי עקרון רצף הזכויות בחילופי מעבידים יש לראות את כל תקופת העבודה באותו מקום עבודה כתקופת עבודה רצופה לעניין מתן ההודעה המוקדמת
בית הדין האזורי לעבודה פסק, כי עקרון רצף הזכויות בחילופי מעבידים נועד להגן על הזיקה בין העובד למקום העבודה, ולהבטיח כי זכויותיו של עובד יישמרו גם כאשר מתחלף המעביד באותו מקום עבודה. לפיכך, יש לראות בעת חילופי מעבידים את כל תקופת העבודה באותו מקום עבודה כתקופת עבודה רצופה לעניין מתן ההודעה המוקדמת.

דמי הודעה מוקדמת מהווים שכר עבודה, לצורך קבלת גמלה מן המוסד לביטוח לאומי, בפשיטת רגל ופירוק תאגיד
בית המשפט העליון קבע, כי דמי הודעה מוקדמת מהווים שכר עבודה, לצורך קבלת גמלה מן המוסד לביטוח לאומי, בפשיטת רגל ופירוק תאגיד. בית המשפט קבע, כי כיום חובת תשלום הודעה מוקדמת היא סטטוטורית, מכוח חוק הודעה מוקדמת, ולפיכך יש מקום רחב יותר להתייחס לדמי ההודעה המוקדמת כאל חלק מרשת הביטחון הסוציאלי.

עובד שמעבידו נפטר זכאי לתמורת הודעה מוקדמת
עפ"י פסיקת בית הדין הארצי לעבודה, גם מי שמפוטר או מי שמעסיקו נפטר ומסיבה כלשהי אינו מחפש עבודה אחרת, זכאי לתמורת הודעה מוקדמת. כך כלל ובפרט כאשר מדובר בעובדים זרים, להם דרוש זמן על מנת להתארגן לעזיבת הארץ או לקבל אישור לעבודה אחרת.

מעביד שויתר על הודעה מוקדמת שנתן עובד – חבות בשכר עבודה
עובד שהודיע על התפטרותו תוך מתן הודעה מוקדמת, ומעבידו ויתר על עבודתו באותה תקופה, זכאי לשכר עבודה בעד התקופה שבה מוכן היה לעבוד, אך הדבר נמנע ממנו ע"י מעבידו.

הודעה מוקדמת - סקירה מקצועית
להלן סקירה בדבר חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות.


עובד שלא נתן הודעה מוקדמת – אפשרות קיזוז
לילך, מזכירה במשרד פירסום, החליטה להתפטר מעבודתה, לאחר 4 שנות עבודה, לצורך לימודי תואר ראשון. לילך הודיעה למעסיקה, כי היא מתפטרת מעבודתה לאלתר, ועוד באותו יום היא עזבה את מקום עבודתה ולא שבה. לזכותה של לילך מצויים ימי חופשה צבורים, שטרם ניצלה וכן, דמי הבראה שטרם קיבלה. מעסיקה של לילך מעונין לקזז מהסכומים המגיעים ללילך ממנו, את תמורת ההודעה המוקדמת להתפטרות שלא ניתנה לו. האם אפשרי הדבר?  

צבירת זכויות בתקופת הודעה מוקדמת
במקרים בהם מעסיקים בוחרים לפטר עובד באופן מיידי ולשלם לו תמורת/חלף הודעה מוקדמת, עולה שאלה בעניין זכותו של העובד לזכויות סוציאליות בתקופה זו.


קטגוריה ראשית » הודעה מוקדמת פריטים: 9
כל הזכויות שמורות להילה פורת, עו"ד
טל: 072-2570600
סימפלי סמארט בניית אתרים
עמוד הבית מאמרים צור קשר