עמוד הבית
פרופיל משרד
דוגמאות לחוזי עבודה
ימי עיון והשתלמויות
דיני עבודה-המדריך המלא
קישורים
ייעוץ
פורסם בעיתונות
העסקת עובד במשק בית
טפסים דיני עבודה
ספר חוזים והסכמים
צור קשר
חיפוש
קטגוריות
רישום לעדכונים
קוד אבטחה
קראתי את תקנון האתר ואני מסכים לאמור בו.
כניסת משתמשים
שם משתמש:
סיסמה:
משתמש חדש ?
שכחת סיסמה ?
» משרד התמ"ת
» היתר לפיטורי עובד במילואים - ועדות תעסוקה
» בתי הדין לעבודה
» המוסד לביטוח לאומי
» רשות המיסים
» שירות התעסוקה
קטגוריה ראשית » פיטורים והתפטרות » שיעור הפיצויים פריטים: 5
הלכה חדשה בעניין האופן שבו יש לחשב פיצויי פיטורים לעובד שעתי
ביום 4/6/17 ניתן פסק דין ע"י בית הדין הארצי לעבודה המשנה את האופן שבו יש לחשב פיצויי פיטורים לעובד ששכרו משתלם על בסיס שעה. בית הדין מבחין בין מקרה של עובד שעתי המקבל את שכרו על בסיס מספר שעות עבודה ואשר היקף שעות עבודתו משתנה מחודש לחודש, לבין מקרה בו היקף העבודה של העובד אינו משתנה אך משתנה שכרו (למשל בשל קבלת עמלות) או מקרה של עבודה קבלנית אמיתית בה היקף שעות העבודה אינו משמש כנתון בקביעת חישוב פיצויי הפיטורים.

חישוב פיצויי פיטורים לעובד שחל שינוי יסודי במהות תפקידו
שירי הועסקה בחברת פירסום כ-5 שנים. במשך שלוש השנים הראשונות לעבודתה, במהלך לימודיה לתואר ראשון, הועסקה שירי כמזכירה בחברה והשתכרה כ-4,000 ש"ח לחודש. לאחר מכן, ומשסיימה שירי את לימודיה האקדמאים, הועסקה שירי כמנהלת מחלקת שיווק והשתכרה כ-7,000 ₪ לחודש. שירי פוטרה מעבודתה והחברה שילמה לה פיצויי פיטורים לפי שתי תקופות. לטענתה של שירי היה צורך לחשב את פיצויי הפיטורים עפ"י משכורתה האחרונה עבור כל תקופת העבודה. האם על החברה לערוך חישוב שונה של פיצויי הפיטורים המגיעים לשירי?

חישוב פיצויי פיטורים - שינוי בהיקף מישרה
דניאל עבדה כמזכירה בחצי משרה במשך שנתיים, בשכר של 2,300 ש"ח לחודש. לאחר מכן הוגדלה משרתה של דניאל למשרה מלאה, ושכרה עלה ל- 5,000 ש"ח לחודש. בתנאים אלו עבדה עוד 3 שנים, עד שפוטרה. כיצד יש לחשב את פיצוי הפיטורים המגיעים לדניאל?


משמעותה של הפחתה בשכר לענין פיצויי פיטורים
דני עובד בחברת סטארט-אפ כשנתיים. לאחרונה, בעקבות קשיים אליהם נקלעה החברה, פנה אליו מנכ"ל החברה והודיע לו כי לאור מצבה הכלכלי של החברה, היא נאלצת להפחית את שכרו ב-20%. דני, החושש כי יתכן ויעמוד במוקדם או במאוחר בפני מצב של פיטורים מבקש לדעת מה משמעותה של ההפחתה בשכר לענין שיעור פיצויי הפיטורים להם יהיה זכאי בעקבות פיטוריו, אם אכן יפוטר?

קטגוריה ראשית » פיטורים והתפטרות » שיעור הפיצויים פריטים: 5
כל הזכויות שמורות להילה פורת, עו"ד
טל: 072-2570600
סימפלי סמארט בניית אתרים
עמוד הבית מאמרים צור קשר